2. runde

2. runde fandt sted på Københavns Universitet og Gefion Gymnasium d. 23.-25.januar 2015

Vindere 2. runde

De 13 vindere af 2. runde - som alle sammen går videre til 3., 4.  og 5. runde er:

Camilla Wibrand, Rødkilde Gymnasium

Henriette Dyhr Rahbek, Virum Gymnasium

Joachim Holt, Rybners Gymnasium

Julie T. Lerche, Virum Gymnasium

Malte Hallgren, Allerød Gymnasium

Kristopher Torp Jensen, Egaa Gymnasium

Laurids A. Holm, Nyborg Gymnasium

Sofie H. Pedersen, Rosborg Gymnasium

Sofie S. Leiszner, Egaa Gymnasium

Stine Aarup Poulsen, Gribskov Gymnasium

Søren L. B. Møller, Egaa Gymnasium

Peter Hansen, Sankt Annæ Gymnasium

Valdermar Juel Enemærke, Middelfart Gymnasium

 

Et stort tillykke til vinderne - vi ses torsdag d. 26. februar på DTU!

-------------------------

2. runde finder sted 23.-25. januar 2015

 

Elevbrev med mere information vil blive sendt direkte i løbet af de næste par uger.

 

Vi siger stort tillykke til de elever, der er udtaget til 2. runde:

Adam Asaad (Risskov Gym),

Adam Pump (Lyngby Tek. Gym),

Andreas H. Jensen (Skanderborg Gym),

Asbjørn B. Lauritsen (Frederiksberg Gym),

Aske B. Petersen (Holstebro Gym),

Benedikte S. Larsen (Frederiksberg Gym),

Camilla Wibrand (Rødkilde Gym),

Carl Emil Andersen (Birkerød Gym),

Christopher Torp Jensen (Egaa Gym),

Daniel Stausø Wigh (Aurehøj Gym),

Emil L. Hansen (Rosborg Gym),

Emil Lund (Favrskov Gym),

Emilie G. Jensen (Holstebro Gym),

Erik A.S. Schiess (Rosborg Gym),

Esben T. Boye (Dronninglund Gym),

Frederik Elbæk (Virum Gym),

Henriette Dyhr Rahbek (Virum Gym),

Ida Nielsen (Viborg Katedralskole),

Jan Krzak (Munkensdam Gym),

Jens N. Lund (Hasseris Gym),

Joachim Holt (Rybners Gym),

Johan N. Lausen (Aurehøj Gym),

Johannes G. Puggard (Esbjerg Gym),

Jonas L. Laursen (Vejle Tek. Gym),

Julie H. Thomsen (Rungsted Gym),

Julie T. Lærke (Virum Gym),

Kris Strunge (Frederiksberg Gym),

Kristoffer A. U. Holm (Dronninglund Gym),

Lars Breinholt (Esbjerg Gym),

Laura Dam Christophersen (Middelfart Gym),

Line Ryssel (Virum Gym),

Louise Krog (Teknisk Gym Viby),

Mads N. Lund (Rybners HTX),

Majken S. Andersen (Viborg Katedralskole),

Malte Hallgren (Allerød Gym),

Maria Thomsen (Rødkilde Gym),

Marlice Zwanenburg (Viborg Katedralskole),

Mikkel Stampe (Lyngby Tek. Gym),

Mikkel Theis Hansen (Aurehøj Gym),

Morten Ful Leth (Middelfart Gym),

Nicholas-Alexander Bonfils (Virum Gym),

Niels Kold (Aurehøj Gym),

Nikolas H. Thuesen (Marie Kruses Skole),

Pernille O. Arenshøj (Hasseris Gym),

Peter G. Jensen (Rosborg Gym),

Rasmus Dahlgaard (Aabenraa Statsskole),

Rasmus S. Christensen (Aabenraa Statsskole),

Simon H. Albrechtsen (Aarhus Gym),

Sofie H. Pedersen (Rosborg Gym),

Sofie L. Nielsen (Frederiksberg Gym),

Sofie S. Leiszner (Egaa Gym),

Stine Aarup Poulsen (Gribskov Gym),

Stoffer Jepsen (Hasseris Gym),

Søren L.B. Møller (Egaa Gym),

Theodora S: Tzimpoulos (Aurehøj Gym),

Tor Rasmus Memhave (Birkerød Gym),

Torkil Jespersen (Føroya),

Valdemar Juel Enemærke (Middelfart Gym),

Veberka Kalatharan (Holstebro Gym),

Xenia Hassing-Hansen (Viborg Katedralskole)

 

Billeder 2. runde 2015